Legia finalistą Pucharu Polski

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W pierwszym półfinałowym meczu pomiędzy Legią Warszawa a Ruchem Chorzów padł bezbramkowy remis. Przy Łazienkowskiej „Wojskowi” wygrali natomiast 2:1 i wywalczyli awans do finału.

Pierwsza połowa raczej nie należała do najciekawszych. Gra toczyła się głównie w środku pola, obydwa zespoły próbowały grać dośrodkowaniami, a akcji podbramkowych było naprawdę niewiele. Pod koniec pierwszej części gry „Legioniści” nie wykorzystali rzutu karnego. Połowa kończyła się bezbramkowym remisem.
logo-legia-warszawa
Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, bo już w 52. minucie po asyście Kucharczyka, piłkę do siatki wpakował Dwaliszwili. Kilka chwil później arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Ruchu Chorzów, którego na gola zamienił Starzyński. Goście nie cieszyli się z remisu zbyt długo, bo kilka minut później sędzia wskazał po raz kolejny na „wapno”. Tym razem „jedenastka” została podyktowana dla Legii. Pewnie strzałem przy słupku wykorzystał ją Dwaliszwili.

Dziś o finał zagrają drużyny Wisły Kraków i Śląska Wrocław.