Śląsk Wrocław uzupełni stawkę w finale Pucharu Polski

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska wygrali w rewanżowym meczu półfinałowym z Wisłą Kraków 3:2 na stadionie przy Reymonta. Tym samym zapewnili sobie grę w finale Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Legią Warszawa. Wisła natomiast straciła szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

W pierwszym meczu także Śląsk okazał się lepszym zespołem wygrywając 2:1. Ewidentnym bohaterem drugiego pojedynku był Sebastian Mila, który strzelił jedną bramkę i dwukrotnie asystował. Wisła wydawała się lepsza w początkowej fazie meczu, jednak nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji. W 23. minucie padła pierwsza bramka dla Śląska po rzucie wolnym. Do siatki trafił Stevanović. Ledwie cztery minuty później wyrównał Cezary Wilk.

W drugiej połowie, a dokładniej w 54. minucie ,Sobota ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Kilkanaście minut później Iliev strzelił bramkę na 2:2 i znowu był remis. Wszelkie nadzieje Wiśle odebrał jednak Sebastian Mila, który precyzyjnym strzałem w okienko bramki ustalił wynik meczu na 2:3.