Android dla aparatów cyfrowych

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Posiadacze smartfonów z systemem Android, traktują go jak coś najzwyklejszego. Oprogramowanie sprawdza się na tyle dobrze, że nikt chyba nie podejrzewał, że nigdy nie miało być kompatybilne ze sprzętem innym niż… aparaty cyfrowe. Andy Rubin, współzałożyciel firmy, która zaprojektowała system z zielonym robotem, zdradził tą gorącą informację mediom na Japan New Economy Summit.

fot. samsung

fot. samsung

System Android kojarzą głównie właściciele urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Platforma dedykowana głownie na aparaty cyfrowe, zaczęła pojawiać się na nich dopiero od niedawna. Przykład Galaxy Camera, inteligentnego aparatu obrazuje pierwotne założenia zespołu. Głównym celem było umożliwienie  dostępu do aplikacji z Google Play, a także szybkiego udostępniania wykonanych zdjęć na portalach społecznościowych i serwisie YouTube.

Ewolucja i przeniesienie pierwszego pomysłu na sprzęt innego rodzaju spowodował zanik zainteresowania aparatami cyfrowymi na rzecz telefonów komórkowych nowszej generacji. Poważną przeszkodą był także brak zainteresowania wśród inwestorów. Na Androida zwróciło wtedy uwagę Google, nadając mu później znany dzisiaj charakter.

 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.swiatobrazu.pl/android-zostal-stworzony-z-mysla-o-aparatach-fotograficznych-29526.html http://android.com.pl/news/11807-andy-rubin-zdradzil-ze-androida-projektowano-z-mysla-o-aparatach-cyfrowych/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry