„Children of the lamp” w reżyserii Roberta Rugan’a

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Książka Philipa Keer’a, „Children of the Lamp” po pięciu latach zostanie zekranizowana. Pierwotnie adaptacją zajmował się DreamWorks, jednak po przejściu do Disney’a, plany zrealizowania produkcji zawieszono. Pierwszy wykonawca zawarł kontrakt z inną wytwórnią, ale prawa do filmu zostały w rękach Paramount, który od 2009 poszukiwał reżysera godnego nakręcenia pełnometrażowego obrazu.

stock.xchng

stock.xchng


Wybór padł na Roberta Rugana. Faworyt jest w trakcie negocjacji kontraktu. Posadę producenta zachowała Nina Jacobson oraz przyciągnięci przez nią scenarzyści – Dave Guion i Michael Handelman.

Bohaterami książki dla dzieci jest rodzina dżinów żyjących między zwykłymi śmiertelnikami. Istoty zamieszkujące lampy udają normalnych ludzi, co nie przeszkadza im w spełnianiu najskrytszych życzeń napotkanych osób. Nie chcąc by prawda o ich prawdziwej tożsamości wyszła na jaw, familia podróżuje po całym świecie i stara się nie wyróżniać magicznymi zdolnościami.

Bardzo wczesny etap produkcji nie przeszkadza w spekulacjach na temat postępów prac. Paramount nie zajmuje konkretnego stanowiska w tej sprawie, ale, nie będzie przesadą twierdzić, że już niedługo możemy poznać więcej szczegółów na temat „Children of the Lamp”.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://variety.com/2013/film/news/robert-rugan-to-helm-children-of-the-lamp-for-paramount-1200354520/ http://www.filmweb.pl/news/Robert+Rugan+re%C5%BCyserem+adaptacji+%22Children+of+the+Lamp%22-94842

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry