iBiografia, czyli początki Apple i Steva Jobs’a

AKTUALNOŚCI, FILM, HUMOR, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

O filmowej biografii założyciela Apple słyszał już każdy. Co niektórzy mieli okazję zobaczyć pokaz materiału, inni zapewne jeszcze się z nim zapoznają. Po odpowiedniej dawce powagi czas na trochę humoru. Do Internetu trafiła inna biografia Jobs’a. Parodia życia i pracy jednego z bardziej znanych założycieli wielkich firm do obejrzenia za darmo w serwisie Funny Or Die.

Fot. Jonathan Mak Long

Fot. Jonathan Mak Long

Za scenariusz i jego realizację odpowiada Ryan Perez, znany z programu „Saturday Night Live”. W rolach głównych – Justin Long (Macintosh w Get A Mac) jako Steve Jobs oraz Jorge Garcia („Lost”) w osobie Steve Wozniak’a. Twórcy przyznają, że przede wszystkim chcieli zrobić pastisz. Parodia, luźno związana z biografią, nakręcona jest po angielsku, ale od widza wymagana jest jedynie podstawowa znajomość tego języka, gdyż przez prawie 80 minut pada wiele żartów słownych.

Prześmiewczy obraz momentami nie ma zbyt wiele wspólnego z faktami, ale mając na uwadze, że napisanie skryptu zajęło trzy dni, a zrealizowanie zdjęć około pięciu, nie można wymagać zbyt wiele. Niskobudżetowy film do najlepszych nie należy, ale przynajmniej jego twórcy są pierwsi.  Przed pełnometrażową ekranizacją z Ashtonem Kutcher’em i innymi prześmiewcami.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.funnyordie.com/videos/d2e0f617e3/isteve

Powiązane wpisy

  • Anty_Apple

    Jak nie pokaza jakim zlodziejem byl to osobiscie zbojkotuje owe premiery,
    hamstwo jakich malo, powinni dawno zamknac juz te firme i by wstydu nie bylo,


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry