Prequel „Lśnienia” od scenarzysty „The Walking Dead”

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Nie ma, to jak powroty do starych, dobrych klasyków. Tym bardziej jeżeli powstają na bazie tworów mistrzów. Ów powrót w kwestii kina, czasami sprowadza się do nakręcenia zwykłego remake’u, zaprezentowania własnej wizji kontynuacji albo wydarzeń sprzed znanej historii. Tego ostatniego wyzwania podjął się Glen Mazzara w „The Overlook Hotel”, prequelu do „Lśnienia” autorstwa mistrza grozy.

lsnienie-dvd

Pomysł zrealizowania obrazu pokazującego wydarzenia z przed przyjazdu Jacka Torrance’a, niezbyt podoba się pisarzowi. Stephen King, nie ukrywa niezadowolenia, powiadomił już swoich prawników, którzy przyglądają się sprawie. Chociaż, jak sam mówi, pozwala na tworzenie różnych rzeczy, tym razem nie ma pewności, czy drogą wybrana przez Mazzara jest w pełni legalna. Autor wielu książek z kategorii horroru obecnie pracuje nad kontynuacją swojego dzieła. Najprawdopodobniej jeszcze tej jesieni „Doctor Sleep” będzie ukończony.

„Lśnienie” doczekało się aż dwóch adaptacji. Największy rozgłos zyskała, ta z 1980 roku, stworzona przez Stanleya Kubricka. Na zachwyt Kinga liczyć jednak nie może. Autor literackiego pierwowzoru jednoznacznie i krótko mówi, że nie jest z niej zadowolony. 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://film.ddv.pl/prequel_lsnienia_ma_tytul_i_scenarzyste,kqqsx.html http://stacjakultura.pl/4,18,31173,Powstanie_prequel_Lsnienia,artykul.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry