Projekt Unity, czyli 15 klasyków w jednym

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, TECHNOLOGIE

Proste pomysły są najlepsze, ale te szalone w niczym im nie ustępują. Dlaczego by nie zgromadzić kilku(nastu) konsol w jednym miejscu? I nie chodzi tu o układanie piramidy z różnych modeli od znanych producentów, ale umieszczenie ich wszystkich w jednej. Na tak abstrakcyjny pomysł wpadł Bacteria czyli Mr. Benjamin J. Heckendorn. Projekt Unity zawiera w sobie trzy lata ciężkiej pracy i 15 różnych konsol. Heckensorn upchnął w jednym pudełku m.in Neo Geo MVS, GameCube, Dreamcast, Saturn, Intellivision, Colecovision, Atari 7800, Turbografx 16, PS1/PS2, Mega Drive, NES, Game Boy Advance i Nintendo 64.

project-unity

Unity do najlżejszych nie należy. Pełne 20 kilogramów klasyków nie tkniętych emulatorem, jeden zasilacz dla wszystkich platform, jeden kontroler, wyjście wideo i audio SCART. Również jedno. Do stworzenia konsoli użyto tylko oryginalnych części. Całość zamknięto w drewnianej obudowie, a wspomniany pad zmieścił 16 przycisków, 3 dżojstiki i krzyżak. Nie wygląda to ani ładnie, ani wygodnie, ale ważniejsza jest funkcjonalność.

Projekt Unity kosztował twórcę wiele czasu, materiałów i pieniędzy. Czy kiedykolwiek zwróci się jako dobry zarobek? Bacteria chyba na razie nie myśli o wprowadzeniu multi-konsoli do sprzedaży.

 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/project-unity-bacteria-polaczenie-15-konsol-do-gier.html http://www.chip.pl/news/sprzet/konsole/2013/04/project-unity-15-konsol-w-jednej

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry