Studio deweloperskie Eden Games zamknięte

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, TECHNOLOGIE

Rynek nigdy nie był łaskawy. Stworzenie dobrego produktu nie gwarantuje stałego miejsca, ani bezpiecznej przyszłości.  Przekonało się o tym Eden Games z Lyonu, do niedawna własność Atari. Prawie u każdego gracza na półce, znajdziemy chociaż jedno wydanie tych Francuzów, ale to zbyt mało aby przetrwać.

sxc

sxc

Bardzo dobrze oceniany „Test Drive Unlimited” nie zdołał uratować deweloperów. O ile pierwsza część gry do dzisiaj cieszy się powodzeniem, o tyle sequel zachytów nie wywołał. Co gorsza od jego wyprodukowania zaczęły sie coraz większe problemy finansowe studia. W wyniku niewystarczających dochodów producenci znani z „Alone in the Dark” zamiast tworzyć nowe gry, zajęli się wspieraniem drugiej części gry wyścigowej, której poprzednik przyniósł firmie uznanie. Energia włożona w promocję nie poprawiła jednak złego stanu Eden Games. Definitywny koniec nastąpił w styczniu tego roku.

Atari w ubiegłym roku przygotowało odbiorców na swoją decyzję. Właściwie proces upadłości rozpoczął się już dwa lata temu wraz z falą zwolnień. Aż 51 z 80 zatrudnionych utraciło miejsce pracy. Część z nich założyła własne studio – Blossom Minds i obecnie pracują nad pierwszym projektem o nazwie „Walter”.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.gram.pl/news/2013/04/12/studio-odpowiedzialne-za-test-drive-unlimited-zamyka-swe-podwoje.shtml http://www.cdaction.pl/news-31966/eden-games-studio-tworcow-test-drive-unlimited-zamkniete.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry