Tom Hiddleston jako Robert Capa

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA

Tom Hiddleston kojarzony głównie z „Awengers” i rolą Lokiego dostanie szansę na naprawę wizerunku. W filmie Jossa Whedona wcielił się w postać głównego złego i to na tyle dobrze, że publiczność doceniła go statuetką Złotego Popkornu na tegorocznej edycji MTV Movie Awards. Ekranizacją biografii słynnego fotoreportera wojennego, zajmie się Paul Andrew Williams. Pomysłodawcą projektu jest Michael Mann, który planuje zrealizować drugi film o Capie. W „Waiting for Robert Capa” miejsce początkowo znalazła jeszcze inna aktorka, którą coraz częściej możemy oglądać na srebrnych ekranach. Gemma Arterton miała wcielić się w ukochaną fotografa – Gerdę Taro, ale dłużej nie jest zaangażowana w produkcję. Scenariusz Menno Meyes’a napisany został w oparciu o książkę „Waiting for Robert Capa” Susany Fortes. 

fot. Sachyn Mital/cc.3.0.

fot. Sachyn Mital/cc.3.0.

Robert Capa (naprawdę Endré Ernő Friedmann. ) urodził się na Węgrzech w 1913 roku. Podczas studiów w Berlinie, zafascynowała go fotografia, ale wraz z dojściem Hitlera do władzy, musiał przenieść się do Francji, gdzie działał jako fotoreporter. Sławę przyniosły mu zdjecia z wojny domowej w Hiszpanii, II wojny światowej, I wojny izraelsko-arabskiej i I wojny indochińskiej.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://shortlist.com/entertainment/films/exclusive-tom-hiddleston-to-play-robert-capa http://www.canalplus.pl/sport/news-tom-hiddleston-wojennym-fotoreporterem_378228#ixzz2QkfGmImw

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry