Coraz więcej zwiastunów „Byzantium”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

Świat filmów o wampirach rozszerza się z roku na rok. Nadchodzi jednak dramat, który wniesie świeży powiew do znanej, chociaż niekoniecznie lubianej niszy kinowej. „Byzantium” – adaptacja sztuki Moiry Buffimi w reżyserii Neila Jordan’a („Wywiad z wampirem”) może zmienić podejście do tych prastarych istot. W kinach już 31 maja. Kontrowersyjny temat krwiożerczych istot ponownie trafi na srebrne ekrany.

byzantium-poster

Świat przemierzają dwie kobiety – niewinna szesnastolatka (Saorise Ronan) i jej dojrzała towarzyszka (Gemma Arterton). Od 200 lat, wiecznie młode matka i córka, podróżują bez możliwości znalezienia stałego domu. Kolejny film o wampirach? Niekoniecznie. To, znaczy będzie krew, kły i długie paznokcie, ale w „Byzancjum” znajdzie się szczegół podkręcający dramatyzm. Otóż za przemianę młodej Eleanor odpowiedzialna jest… jej rodzicielka, Clara.

Z drobnych opisów fabuły wynika, że kobieta naraziła się swojemu bractwu i od tamtej pory próbuje uchronić jedynaczkę przed członkami byłego klanu. Przebiegli antagoniści odnajdują kryjówkę kobiet, przez co ich bezpieczeństwo pozostaje na ich łasce. Mroczna przeszłość dogoniła wampirzyce szybciej niż podejrzewały.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=37174 http://collider.com/byzantium-international-trailer/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry