Nowoczesny stadion w skale

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Jak doskonale wiemy szejkowie mogą pozwolić sobie na wszystko. W Emiratach Arabskich właściciele klubu Al-Ain chcą mieć nowy stadion. Powstał już nawet projekt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nowy stadion będzie prawdopodobnie wykuty w skale i całkowicie wkomponuje się w pustynny krajobraz.

sxc

sxc


Początkowo architekci z libańskiej MZ myśleli o stadionie, który będzie wzbijał się ponad pustynny krajobraz miasta Al-Ajn. Po przybyciu na miejsce zmienili jednak koncepcję. Postanowili wkomponować stadion w jedną z wyższych gór w kraju, Jabel Hafeet. Na szczycie tej góry znajduje się pałac szejka Khalify z Abu Zabi oraz hotel.

Arena ma wyglądać w ten sposób, że jedna z trybun będzie całkowicie oparta o górę. Będzie ona jednopoziomowa i bardzo ogromna. Trzy pozostałe natomiast mają znaleźć się w ziemi, przykryte płaskim dachem, pokrytym piaskiem.

Rock Stadium ma mieścić 40 tysięcy widzów, lecz plany terminowe nie są jeszcze znane. Nie podano także kwoty, za którą zostanie zbudowany.

A.BIelatowicz

źródło:

Stadiony.net
tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry