Gollob trzeci w Bydgoszczy, zwycięstwo Sajfutdinowa

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W sobotni wieczór odbyło się Grand Prix na żużlu w Bydgoszczy zwane GP Europy. Znakomicie w zawodach spisywał się Tomasz Gollob, jednak w finale lepsi okazali się Matej Zagar, a także zwycięzca Emil Sajfutdinow.

Polak, który doskonale zna tor w Bydgoszczy, zdobył w całych zawodach najwięcej punktów, co pozwoli mu utrzymać pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. W zawodach najlepszy okazał się jednak Emil Sajfutdinow, który doskonale zna ten owal. Rosjanin wiele lat startował w bydgoskiej Polonii. Drugi na metę w wielkim finale dojechał Słoweniec Matej Zagar. Trzeci był wspomniany Tomasz Gollob, a na czwartym miejscu znalazł się Tai Woffinden.
sgp-logo
Gorzej spisał się Jarosław Hampel, który jednak mógł mówić o sporym pechu w swoim drugim starcie, kiedy to zdefektował mu motocykl. Gdyby nie to, prawdopodobnie znalazłby się w półfinałach i zdobycz punktowa byłaby większa.

Krzysztof Buczkowski, który otrzymał na zawody dziką kartę, zajął jedenaste miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Fatalnie spisał się Krzysztof Kasprzak. Żużlowiec Stali Gorzów nie zdobył ani jednego punktu i znalazł się na ostatniej pozycji sobotnich zawodów.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry