Złote medale zostają w Rzeszowie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Asseco Resovia Rzeszów po raz kolejny okazała się najlepszą męską drużyną siatkarską w Polsce. W decydującym, piątym już pojedynku, przeciwko ZAKSie Kędzierzyn Koźle, siatkarze ze stolicy Podkarpacia wygrali 3:1 i zapewnili sobie mistrzostwo kraju.

Właściwie to rzeszowianie obronili tytuł wywalczony także w roku ubiegłym. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny okazał się w sobotnim meczu Oleg Achrem. Przyjmujący tej drużyny zdobył w sumie siedemnaście punktów. Niewiele mniej, bo aż szesnaście zdobytych „oczek” zapisał na swoim koncie Bartman.

stock.xchng

stock.xchng


Kędzierzynianie przede wszystkim zawiedli w pierwszym secie, kiedy od samego początku prowadzili i byli bliscy wygrania partii. Pod koniec dali sobie odebrać zwycięstwo. Jak pokazał dzisiejszy mecz, o zwycięstwie Rzeszowian zdecydowała chyba przede wszystkim silniejsza ławka rezerwowych.

Rzeszowianie zdobyli szósty złoty medal w historii. Tym samym w klasyfikacji najbardziej utytułowanych drużyn przeskoczą m.in. swoich finałowych rywali, drużynę z Kędzierzyna-Koźle.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry