Liverpool dzieli punkty z Chelsea

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT

Kilka sezonów temu byłby to prawdziwy szlagier rozgrywany pomiędzy drużynami z czołówki Premier League. Dzisiaj o czołówce może mówić jedynie Chelsea, bowiem Liverpool jest ciągle w okolicach siódmej pozycji. W niedzielnym pojedynku pomiędzy tymi drużynami padł remis 2:2.

Po pierwszej połowie to Chelsea wygrywała 1:0 po bramce Oscara, który pokonał bramkarza Liverpoolu uderzeniem z głowy. W drugiej części gry Liverpool odrobił dość szybko straty po bramce byłego piłkarza Chelsea, Daniela Sturridge’a. Anglik na placu gry pojawił się w przerwie.

Nie minęło zbyt wiele czasu i Chelsea wyszła ponownie na prowadzenie. Wszystko dzięki „jedenastce”, którą sędzia podyktował za rękę w polu karnym. Na gola zamienił ją Eden Hazard. Kiedy wydawało się, że rezultat spotkania jest rozstrzygnięty, arbiter doliczył sześć minut do podstawowego czasu gry. Zegar odliczał już 97 minutę, kiedy do bramki piłkę z główki wpakował Suarez. Ostatecznie Liverpool zremisował z Chelsea 2:2.