Porażka Waszyngtonu w sprawie ustawy o broni

AKTUALNOŚCI

Barack Obama podjął walkę z przemocą, która jednak okazała się nie do końca właściwa dla Senatu. Ustawa, która miała zwiększyć nadzór nad handlem bronią palną, została odrzucona przez 6 posłów. Za ustawą głosowało 54 zasiadających w izbie. Aby ustawa była przyjęta, wymagana była liczba 60 głosów.

Autorami ustawy byli Demokrata Joe Manchin oraz Republikanin Pat Toomey. Ustawa miała zwiększyć kontrolę nad kupującymi broń nawet za pomocą Internetu. W transakcjach dokonywanych w sposób zdalny, łatwo uniknąć kontroli. Szacuje się, że w 40 procentach transakcji, które są zawierane przez Internet lub na targach broni, do kontroli nabywców nie dochodzi.

sxc/ rrabi

sxc/ rrabi


Wiktorie osiągnęli przeciwnicy zaostrzenia kontroli, których wspiera Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie, zajmujące się produkcją broni palnej. Twierdzą, że ustawa niczego by nie zmieniła, ponieważ przestępcy nie poddaliby się kontrolom.

Barack Obama, wspierany przez rodziców ofiar z zamachu w Newtown, powiedział, że do zmiany prawa federalnego potrzebny jest mu Kongres. Twierdzi, że wiele osób zawiodło i należy „(…) wysłać odpowiednich ludzi do Waszyngtonu”. Podkreślił również, że ” To dzień wstydu dla Waszyngtonu. Ale gra się nie skończyła”.

90 procent amerykańskiego społeczeństwa popiera ustawę o zwiększeniu kontroli kupujących broń
palną.

JW
wtvp.info/wnp.pl/cnn

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry