Ferguson nie wybiera się na emeryturę

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W poniedziałek Manchester United zapewnił sobie tytuł mistrzowski w Anglii. Ponownie pojawiły się spekulacje dotyczące Szkota Sir Alexa Fergusona. Czy w przyszłym sezonie także poprowadzi United? Wygląda na to, że tak. Trener nie zamierza kończyć jeszcze przygody z futbolem.

sxc

sxc


71-letni menedżer zdobył z Manchesterem United trzynaście mistrzowskich tytułów. Na Old Trafford jest od sezonu 1986/87. Oprócz mistrzostw Anglii były także inne sukcesy z „Czerwonymi Diabłami”. Pięciokrotnie jego drużyna w tym czasie sięgała po Puchar Anglii, cztery razy wygrała Puchar Ligi Angielskiej, dziesięciokrotnie Tarczę Wspólnoty. Były także sukcesy międzynarodowe. Manchester z Fergusonem dwa razy wygrał Ligę Mistrzów, raz Klubowe Mistrzostwo Świata i raz Superpuchar Europy.

Ferguson nie wybiera się jednak na emeryturę. Jak powiedział po poniedziałkowym meczu, czuje się dziesięć lat młodszy i nadal chce prowadzić zespół. Często media podawały nazwisko Mourinho jako ewentualnego następcę, choć teraz Portugalczyk wydaje się bliższy powrotu do Chelsea Londyn.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry