Zamach bombowy na ambasadę francuską w Libii

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Wczoraj w Trypolisie doszło do zamachu na ambasadę Francji. Zamachowcy wykorzystali samochód, do zrealizowania pułapki. Auto eksplodowało, raniąc dwóch francuskich żandarmów. Została zniszczona większość budynku. Uszkodzony został również mur, który otaczał ambasadę. Jeden ze strażników jest ciężko ranny.
François Hollande potępił zamach i domaga się od władz libijskich jak najszybszego wyjaśnienia okoliczności zamachu oraz ujęcia sprawców. Jeszcze dziś na miejsce zdarzenia ma przybyć Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius.

sxc

sxc


Atak został potępiony nie tylko przez prezydenta Francji. W tej sprawie głos zabrał szef libijskiej dyplomacji Mohamed Abdel Aziz. Powiedział, że zamach jest „aktem terrorystycznym przeciwko bratniemu krajowi, który pomógł Libii podczas rewolucji”.

Dla zachowania bezpieczeństwa zostały zamknięte francuska szkoła podstawowa i liceum mieszczące się w Trypolisie. Do stolicy Libii wysłana została specjalna jednostka francuskiej żandarmerii. Śledztwem zajmuje się paryska prokuratura. Zamach stał się pierwszym aktem terrorystycznym skierowanym na francuską dyplomację, od obalenia reżimu Kadafiego w 2011 roku.

JW

źródła: pl.euronews.com/www.reuters.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry