Kubica najlepszy na Azorach

AKTUALNOŚCI, MOTORYZACJA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Polski kierowca rajdowy Robert Kubica bierze udział w czwartej eliminacji mistrzostw Europy. Po pierwszym dniu Rajdu Azorów Kubica wraz ze swoim pilotem Maciejem Baranem prowadzą w klasyfikacji. Polacy wygrali w czwartek wszystkie odcinki specjalne.

Pierwszy OS został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Drugi zaplanowany, a tak naprawdę pierwszy w tym dniu odcinek specjalny z Sao Bras do Vila Franca o długości 16,38 kilometrów wygrał właśnie Kubica z Baranem. Kolejne także należały do polskiego kierowcy.

sxc

sxc

Po pierwszym dniu Robert Kubica jest liderem klasyfikacji generalnej, a drugi Czech Jan Kopecky traci 9,7 sekundy do Polaka. Rajd Azorów kończy się w sobotę około 20:00 czasu polskiego. Na piątek zaplanowano osiem odcinków podzielonych na dwie pętle.

Kubica podkreślał po wyścigu, że momentami na trasie było bardzo ślisko. Polak nazwał odcinek zdradzieckim ze względu na bardzo dużą ilość asfaltu, mimo że w swoim samochodzie miał opony na żwir.