Gorzów ciągle bez punktów w ekstralidze

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W żużlowej ekstralidze nadrobiono kolejne zaległości z pierwszej kolejki. Tym razem Stal Gorzów zmierzyła się na własnym obiekcie z Fogo Unią Leszno. Gospodarze co prawda minimalnie, ale jednak przegrali 43:47.

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Niels Kristian Iversen, który na swoim koncie zanotował piętnaście punktów. Dobra dyspozycja Duńczyka to jednak zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie. Fatalnie pojechał Paweł Hlib (0 pkt), a także Daniel Nermark (2 pkt). Nie pomogło nawet dziewięć „oczek” Bartosza Zmarzlika.

sxc

sxc


W ekipie z Leszna nie najlepiej zaprezentowali się juniorzy. Piotr Pawlicki zdobył zaledwie jeden punkt, a Tobiasz Musielak dwa „oczka”. Nadrobili jednak seniorzy, a zwłaszcza Fredrik Lindgren i Kenneth Bjerre, zdobywając odpowiednio dwanaście i dziesięć punktów.

Na niedzielę zaplanowano piątą rundę rozgrywek. W niej dojdzie m.in. do ciekawego spotkania na szczycie pomiędzy Zieloną Górą a Toruniem. W Tarnowie natomiast rozegrany zostanie pojedynek dwóch finalistów z ubiegłego sezonu. Do Małopolski przyjadą bowiem żużlowcy Stali Gorzów, którzy poszukają pierwszych punktów.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry