Arsenal powstrzymał United przed pobiciem rekordu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Manchester United zremisował wyjazdowe spotkanie z Arsenalem Londyn w szlagierowym pojedynku kolejki w Premier League. Drużyna Sir Alexa Fergusona już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrzowski, jednak po niedzielnej stracie punktów pewne jest, że „Czerwone Diabły” nie złamią rekordu zdobytych punktów w lidze w jednym sezonie.

Wspomniany rekord należy do Chelsea i wynosi 95 punktów. Manchester United miał szansę go pobić, jednak warunkiem było zdobycie kompletu „oczek” we wszystkich meczach do końca sezonu. „Czerwone Diabły” zremisowały natomiast z Arsenalem Londyn 1:1. Mecz miał dodatkowy smaczek za sprawą powrotu na Emirates Stadium Robina Van Persiego, który nie został przyjemnie przywitany przez kibiców, czego można się było spodziewać.

Pojedynek doskonale rozpoczął się dla „Kanonierów”, którzy za sprawą Walcotta już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy zremisował Robin Van Persie, który pewnie wykorzystał rzut karny.