Hit ekstraligi dla Torunia, niespodzianka w Tarnowie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Na polskich torach żużlowych w niedzielę rozegrano piątą kolejkę spotkań. Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja Unibaxu Toruń z Zieloną Górą i tak też faktycznie było, bo pojedynek ten przyniósł wiele emocji. Do sporej niespodzianki doszło natomiast w Tarnowie, gdzie Unia przegrała z Gorzowem.

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5


„Jaskółki” nie poradziły sobie z ubiegłorocznym wicemistrzem kraju, który właśnie z Unią przegrał rywalizację finałową. Pierwszy mecz tego sezonu pomiędzy tymi ekipami zakończył się zwycięstwem Gorzowian w stosunku 47:42.

Bardzo ciekawie było w szlagierowym meczu kolejki w Zielonej Górze. Wszystko rozstrzygnęło się tak naprawdę dopiero w ostatnim biegu. Torunianie wygrali w stosunku 46:43. Najlepiej w drużynie gości prezentował się Tomasz Gollob. W ekipie z Zielonej Góry najwięcej „oczek” zdobył Jarosław Hampel, który jednak w kluczowym ostatnim wyścigu zerwał taśmę i został wykluczony.

W pozostałych meczach Rzeszowianie wygrali dwoma punktami wyjazdowy mecz z Gnieznem, Unia Leszno wygrała na wyjeździe z osłabionym zespołem częstochowskim, a bydgoszczanie pokonali na własnym stadionie drużynę z Wrocławia.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry