Van Halen wraca do nagrywania

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Grupa Van Halen, ogłosiła, że ma zamiar wkroczyć do studia nagraniowego po raz kolejny. Żeby nie robić niepotrzebnej nadziei fanom sprecyzowali, że stanie się to pod koniec czerwca tego roku, czyli po powrocie z trasy koncertowej w Japonii. Przy okazji zaznaczyli również, że oczekującym na nowy materiał przyda się cierpliwość. Płyta nie wyjdzie wcześniej niż za trzy lata. David Lee Roth tłumaczy, że zespół chce stworzyć coś, co przetrwa dłużej niż jeden sezon, a do tego potrzeba czasu. Jak na razie dorobek grupy zamyka longplay „Different Kind of Truth” z 2012. W rozmowach Roth ujawnił, że wraz z kolegami z grupy przygotowują nowe nagrania oraz piosenki.

cd,muzyka,album

cd,muzyka,album

Van Halen działa od 1972 roku. W ich dorobku płyty „Van Halen I” oraz „1984” mogą poszczycić się rekordowym wynikiem 10 mln sprzedanych egzemplarzy, czym może pochwalić się jedynie jeszcze sześciu innych wykonawców. Sukces w postaci 80 mln sprzedanych albumów plasuje grupę na 60 miejscu wśród artystów, którzy sprzedali największa ilość płyt. W podziękowaniu za lata pracy, stworzenie ponadczasowych hitów i nieoceniony wkład do muzyki rockowej, w 2007 grupę oficjalnie wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame. Na listę 500 piosenek najlepiej definiujących rocka wpisano „Jump” i „Runnin’ With the Devil”.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.koncertomania.pl/newsy/57262-Van-Halen-niebawem-wroci-do-studia.html http://www.vhnd.com/2013/04/18/van-halen-possibly-recording/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry