Vive Targi Kielce w Final Four Ligi Mistrzów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT

Kielczanie piszą historię polskiej piłki ręcznej bowiem jeszcze żadnemu polskiemu klubowi wcześniej nie udało się awansować do tego etapu rozgrywek. Wszystko dzięki zwycięstwu w ćwierćfinale z ekipą Metalurga Skopje.

W ubiegłym tygodniu drużyna Vive Targi Kielce wygrała w stolicy Macedonii 27:25. Przed rewanżem polska ekipa była faworytem i rzeczywiście mecz tylko na początku był wyrównanym widowiskiem. Ostatecznie świętokrzyski zespół wygrał 26:15 (12:8).

sxc

sxc

Zawodnicy z Macedonii postawili na początku trudne warunki zwłaszcza w defensywie. Do 20. minuty spotkanie było bardzo wyrównane. Później jednak kielczanie zaczęli przeważać i do przerwy wypracowali sobie czteropunktową przewagę. Druga połowa to prawdziwa dominacja drużyny prowadzonej przez Bogdana Wentę, która zdobyła czternaście bramek, przy zaledwie siedmiu trafieniach Matalurga.

W turnieju Final Four w Kolonii na początku czerwca kielczanie zmierzą się z FC Barceloną Intersport, THW Kiel, a także zwycięzcą dwumeczu SG Flensburg-Handewitt – HSV Hamburg.