Festiwal komików na Twitterze

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

W Internecie miejsce znajdzie każdy i wszystko. Kanał komediowy, Comedy Central, jako pierwszy utrze szlaki w wirtualnym festiwalu komediantów pod koniec bieżącego miesiąca. Jeszcze przed weekendem majowym, 29 kwietnia, w szranki staną komicy. Ponieważ wydarzenie ma charakter on-line, rywalizacja zawodników także odbywać się będzie w Sieci. Każdy zarejestrowany komik będzie musiał zamieścić na Twitterze autorski filmik lub skecz. Zadanie nie należy do łatwych ze względu na ograniczenie czasowe. Śmieszne wideo nie może przekraczać… 6 sekund. Umieszczenie materiału na specjalnej stronie umożliwi aplikacja Vine. Bitwa na żarty potrwa pięć dni.

twitter-bird-white-on-blue

ComedyFest tak do końca wirtualny nie będzie. New York Times pisał o wydarzeniu na swoich stronach, a oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w jak najbardziej nie-on-line Paley Cener w Los Angeles. Galę otwarcia poprowadzą Rob Reiner, Judd Apatow i Mel Brooks.

Comedy Central eksperymentuje dalej. Festiwal na Twitterze, to pierwszy ruch, właściciele kanału mają zamiar stworzyć CC:Standup, aplikację z darmowymi filmikami. Kooperacja platform, zdaniem Freda Gravera (szef Twittera), przyniesie korzyści dla wszystkich współpracujących.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://thenextweb.com/twitter/2013/04/21/comedy-central-holding-a-comedy-festival-on-twitter-and-vine-featuring-mel-brooks-and-steve-agee/ http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=178324586

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry