Twitter zwiększy zabezpieczenia po fałszywej informacji o rzekomym zranieniu Obamy

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

We wtorek na konto agencji Associated Press włamał się haker, który opublikował fałszywą wiadomość. Poinformował on, że w Białym Domu miały miejsce dwa wybuchy i że Barack Obama został ranny.Skutkiem niezgodnego z prawdą tweeta były zawahania na Wall Street. W natychmiastowym tempie główny indeks nowojorskiego parkietu, notowania czy akcje dużych amerykańskich spółek spadły w dół. Kiedy po 6 minutach okazało się, że informacja była fałszywa, wszystko wróciło do
normy.
barack-obama-twitter

Według magazynu „Wired” mikroblog od lutego pracuje nad zwiększeniem zabezpieczeń, poprzez system podwójnej weryfikacji użytkowników. Będzie on polegać na wpisaniu specjalnego kodu (generowany podczas każdego logowowania), który wysyłany będzie na komórkę lub inne urządzenie wybrane w systemie, po uprzednim zalogowaniu się. Podobny system stosują banki.

Atak hakera przyspieszy prace Twittera nad zabezpieczeniem użytkowników. W pierwszej kolejności możliwe, że wprowadzi zmiany dla ofiar hakerów: AP, BBC czy 60 Minutes lub innych ważnych instytucji. System polegałby na dodatkowej weryfikacji poprzez SMS.

Joanna Wińczewska
źródło: cnn/nyt/wired/ap

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry