Waleczny Real ostatecznie odpada, Borussia w finale

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Kiedy rozpoczynało się ostatnie dziesięć minut meczu nic nie wskazywało na to, że Real wciąż może mieć szansę na awans. Dopóki piłka w grze… No właśnie. Tym razem też miało zastosowanie to porzekadło, bowiem w kilka minut „Królewscy” strzelili dwie bramki i w Madrycie mieliśmy bardzo nerwową końcówkę.

sxc

sxc

Real od samego początku rzucił się na rywala. Borussia grała defensywnie, ale tylko dzięki nieskuteczności rywala wciąż było 0:0. Wpuszczenie na boisko Benzemy w drugiej połowie okazało się strzałem w „dziesiątkę”. Francuz w 83. minucie pokonał bramkarza rywali i było 1:0. Kilka chwil później Sergio Ramos potężnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce i nagle otworzyła się szansa dla „Królewskich”, by powalczyć o trzeciego gola dającego upragniony awans.

Howard Webb doliczył cztery minuty i na Santiago Bernabeu mieliśmy znakomitą końcówkę. Ostatecznie jednak Borussia zdołała obronić wynik i w finale zobaczymy trójkę Polaków. W środę Barcelona zagra rewanż z Bayernem Monachium.