Barcelona zmieciona przez Bayern, w dwumeczu przegrała 7:0

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

To wydarzenie bez precedensu na tym etapie Ligi Mistrzów. Barcelona nie awansuje do finału, a w dodatku żegna się z rozgrywkami w bardzo przykry dla siebie sposób, przegrywając w dwumeczu 7:0. Bayern Monachium także w rewanżu okazał się nie mieć litości dla Katalończyków.
uefa_champions_league_logo_2921
Już po pierwszym meczu wydawało się, że Barcelona została upokorzona. Wierni kibice wierzyli jednak, że stratę uda się odrobić i na Camp Nou cztery bramki dla gospodarzy padną. Okazało się natomiast, że Hiszpanie nie byli w stanie trafić choćby jednego gola Bawarczykom, którzy wygrali rewanż 3:0, a w sumie w dwumeczu siedem razy trafiali do bramki rywala nie tracąc żadnej.

Tak bezradnej Barcelony dawno nie widzieliśmy. Po pierwszej połowie na Camp Nou było 0:0. W drugiej części gry wynik w 48. minucie otworzył Arjen Robben. W 72. minucie Pique zanotował bramkę samobójczą, a kilka chwil później było już 0:3 po golu Mullera.

W finale Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Dortmund. Mecz odbędzie się 25 maja na angielskim Wembley.