Polacy lepsi od Rosjan na żużlu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W Ostrowie Wielkopolskim odbył się w środę żużlowy mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Polski i Rosji. Nasi zawodnicy pokonali Rosjan 51:42.

Podobny mecz miał miejsce w ubiegłym roku w Togliatti, gdzie padł remis 45:45. Tym razem Polacy na czele z Hampelem i Gollobem nie pozostawili złudzeń rywalom. Najlepiej w naszej ekipie prezentował się wspomniany Jarosław Hampel, który nie znalazł dla siebie pogromcy, pewnie inkasując komplet piętnastu punktów. Tomasz Gollob zdobył dwanaście „oczek”. Całkiem przyzwoicie spisał się także Michał Szczepaniak, który startował przed własną publicznością, bowiem na co dzień ściga się w klubie z Ostrowa.

sxc

sxc


W drużynie gości najlepiej zaprezentował się Grigorij Łaguta, zdobywca osiemnastu punków (w jednym z wyścigów jechał jako dżoker, więc jego punkty liczyły się podwójnie). Być może zdobycz punktowa Rosjan byłaby większa, gdyby wystartował Emil Sajfutdinow. Ten jednak zmaga się z problemami rodzinnymi i musiał wrócić do kraju. Zawody na stadionie w Ostrowie obejrzało 10 tysięcy osób.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry