16. Festiwal Cropp Kultowe

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Katowice po raz 16 przyjmą postać ostoi kultowych filmów. Tegoroczna edycja będzie jednak całkowicie inna niż poprzednie, bo sponsorem tytularnym wydarzenia została marka ubraniowa Cropp. Na samym wstępie zaowocowało to dodaniem nowego członu do nazwy i tak powstał Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. Od 17-26 maja bieżącego roku spodziewajmy się dużych zmian w wizerunku wydarzenia. Za tym wszystkim idzie zupełnie nowy wizerunek i nowa, lepsza jakość.

hollywood film

Podczas FFCK wyświetlane są produkcje ukazujące kino zarówno z dobrej, jak i złej strony. Nie zabraknie mainstreamu, filmów totalnie niszowych, kameralnych i profesjonalnych oraz stworzonych przez amatorów (w złym znaczeniu tego słowa). Celem festiwalu jest ukazanie  żywiołowości kina, odsłonięcie nowych torów, przypomnienie o materiałach, które na zawsze zmieniły jego bieg.

Festiwal rozpocznie się od trzęsienia ziemi. Nie chodzi o naturalny kataklizm ale blok kontrowersyjnych krótkometrażówek.  Klimat Midnight Movies i show Jima Sharmana udowodnią, że nawe nie do końca sprawne kino należy darzyć miłością. Organizatorzy przygotowali drobne upominki dla osoby przebrane w stroje rodem ze świata Sharmana.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://croppfilmykultowe.pl/aktualnosci

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry