Chelsea z Benfiką w finale Ligi Europy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Po rozstrzygnięciach w półfinałach Ligi Mistrzów poznaliśmy także finalistów Ligi Europejskiej. W Amsterdamie o trofeum zagra londyńska Chelsea z Benfiką Lizbona.

W czwartkowych meczach półfinałowych Chelsea po raz kolejny wygrała z FC Basel. W pierwszym meczu w Szwajcarii było 2:1 dla „The Blues”. W Londynie Chelsea wygrała 3:1, chociaż do przerwy to Szwajcarzy prowadzili. W drugiej części gry londyńczycy w 9. minut pozbawili rywala złudzeń. Najpierw trafił Fernando Torres, chwilę później na liście strzelców znalazł się Victor Moses. W 59. minucie niesamowitym uderzeniem z dystansu popisał się natomiast David Luiz, który zmieścił piłkę w samym okienku bramki.

W drugim meczu Benfica Lizbona także 3:1 pokonała Fenerbahce Stambuł. Po pierwszej połowie było 2:1 dla gospodarzy i taki wynik zadowalał graczy z Turcji. W 66. minucie Cardozo strzelił jednak swoją drugą bramkę w tym meczu, tym samym dając awans portugalskiej drużynie.

Warto przypomnieć, że Chelsea z Benfiką spotkała się w ubiegłym sezonie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zwycięsko z tamtej konfrontacji wyszli londyńczycy. Czy będziemy świadkami udanego rewanżu za tamten dwumecz?