Legia bliżej Pucharu Polski

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W czwartek rozegrano pierwszy mecz finałowy o Puchar Polski. Legia pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:0 i jest dużo bliżej zdobycia tego trofeum. Rewanż w przyszłym tygodniu przy Łazienkowskiej.

Wynik meczu we Wrocławiu rozstrzygnął się jeszcze w pierwszej połowie. Dwie bramki strzelił Marek Saganowski. Najpierw po podaniu Kucharczyka 34-latek do siatki trafił z kilku metrów. Tuż przed przerwą podwyższył wynik po błędach obrońców i bramkarza.
logo-legia-warszawa
W drugiej połowie swoje szanse stworzył Śląsk Wrocław, jednak nie przyniosło to efektów w postaci bramek. Warto odnotować, że „Legioniści” grali bez Radovicia i Ljuboi, a więc dwóch swoich podstawowych graczy.

Rewanż odbędzie się 8. maja w Warszawie. Legia jest zdecydowanym faworytem przed tym meczem. Jeśli sięgną po trofeum, będzie to trzeci Puchar Polski z rzędu zdobyty przez tę drużynę.