Tarja Turunen w Polsce z nowym projektem

AKTUALNOŚCI, FILM, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Była wokalistka zespołu Nightwish przyjedzie do Wrocławia z ponad 120 osobowym chórem, orkiestrą oraz swoim „etatowym” perkusistą Mikeim Terraną. Beauty and the Beat da tylko jeden koncert w Polsce, co i tak jest dużym wyróżnieniem ze względu na fakt, że projekt odwiedza nieliczne miasta w Europie i na Świecie. W Hali Orbita, 11 maja orkiestrowe aranżacje klasycznego i rockowego repertuaru.

fot.Haje Jan Kamps cc.3.0

fot.Haje Jan Kamps cc.3.0

Dyrygent koncertu, Alan Urbanek, zapowiada niezwykłe widowisko muzyczne. Koncert mają wspierać dwa filary – klasyczny z utworami m.in. Antonina Dvoraka, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha w  nowoczesny z muzyką rozrywkową artystów pokroju Led Zeppelin, Queen czy Franka Sinatry.

Na scenie Hali Orbity, obok Beauty at the Beat, stanie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą koncertmistrza Marcina Klejdysza. Chór utworzony specjalnie na potrzeby wydarzenia z chórzystów wrocławskich chórów akademickich zapewni oprawę wokalną.

Wokalistka zapewnia, że nad projektem pracowała bardzo długo i jest dopracowany w każdym calu. Dwugodzinny koncert z pewnością na długo zapadnie w pamięć, a tymczasem Tarja we własnej osobie zaprasza na muzyczne wydarzenie.

http://www.youtube.com/watch?v=8ba09VZUkms&feature=youtu.be

 

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry