„Wybrańcy” zostaną zekranizowani?

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Ekranizacje powieści różnych autorów stały się chlebem powszednim dla kina i telewizji. Co rusz oglądamy serial na podstawie książki bądź pełnometrażową adaptację dzieła literackiego. „Kręci” się znanych autorów i tych dopiero wschodzących. Debiut kinowy czeka teraz Kristin Cashore i jej „Wybrańców”. Film powstanie we współpracy Reliance Entertainment i Kintop Pictures ze scenarzystą Piersem Ashworth’em. Producent, Deepak Nayar zapowiada, że zobaczymy mieszankę „Igrzysk śmierci” i „Gry o tron”.

wybrancy-ksiazka

„Wybrańców” napisano w mocnym klimacie fantasy. Zatem pozycję docenią zatwardziali miłośnicy gatunku. W książce poznajemy Katsi. Dziewczyna mieszka w Estillu, jednym z Siedmiu Królestw. Jest siostrzenicą króla, co wcale nie czyni jej  życia luksusowym. Natolatka należy bowiem do tzw. „Obdarzeńców”. Garstka wybrańców posiada pewien dar o różnym stopniu użyteczności. Nadprzyrodzone zdolności sympatii nie zjednują. Mała musi służyć władcy, a ten bez wahania ją wykorzystuje. Jak łatwo przewidzieć, któregoś dnia opuszcza zamek.

„Wybrańcy” to jedyna cześć cyklu jaką wydano w Polsce. Pozostałe „Iskra” i „Bitterblue” przeczytają znający język Szekspira. Według Publisher Weekly powieść zalicza sie do perełek roku 2008.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy

  • Marta

    Mam nadzieję, że ekranizacja będzie jak najszybciej. Pokochałam głównych bohaterów i nie tylko. Mam ochotę zobaczyć film i mam przy tym nadzieję, że nie będę zawiedziona. „Iskra” jest już dostępna w języku Polskim, niedawno skończyłam ją czytać i znów wróciłam do „Wybrańców” Druga część, która moim zdaniem powinna być pierwszą nie zachwyciła mnie tak bardzo jak losy Katsy. Na film nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że będzie o nim słychać jeszcze więcej. 🙂


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry