Borussia na remis z Bayernem w klasyku Bundesligi

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Tak jak w rundzie jesiennej Borussia zremisowała 1:1 z Bayernem Monachium. W Dortmundzie obydwa zespoły wyszły na boisko w nieco odmienionych składach, pojawiło się bowiem sporo rezerwowych, jednak w meczu nie brakowało emocji. Bawarczycy mecz kończyli w dziesiątkę.

Wynik otworzył Grosskreutz już w jedenastej minucie meczu po asyście Jakuba Błaszczykowskiego. Bayern zdołał odpowiedzieć dosyć szybko, bo dwanaście minut później doskonałe podanie górą od Rafinhi wykorzystał Gomez.
bundesliga-logo
W 60. minucie spotkania Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego uderzając piłkę po ziemi w lewy róg bramki Neuera. Chwilę później Rafinha osłabił swój zespół po uderzeniu łokciem Kuby Błaszczykowskiego. Arbiter najpierw ukarał Polaka za dyskusje, a chwilę później pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Rafinhi. Do końca meczu wynik na Signal Iduna Park nie uległ już zmianie. W tabeli Bayern ma 20 punktów przewagi nad drugą Borussią, którą z kolei od Bayeru Leverkusen dzieli sześć punktów.