Jesień kariery Andrea Pirlo

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Do dzisiaj jest znakomitą postacią zarówno włoskiej, jak i światowej piłki nożnej. Prawdziwa legenda futbolu z Półwyspu Iberyjskiego. Andrea Pirlo po mundialu w Brazylii prawdopodobnie zakończy reprezentacyjną karierę. W klubie zamierza grać dopóki będzie czuł pasję. Życzymy sobie zatem, by czuł ją jak najdłużej.

Wzorował się na Roberto Baggio. Karierę seniorską rozpoczynał w Bresci w 1994 roku. Później na trzy lata przeniósł się do Mediolanu, jednak sporo czasu spędził na wypożyczeniu w Regginie i Bresci. W roku 2001 roku założył koszulkę AC Milan i barwy tego klubu reprezentował przez dziesięć lat. Od dwóch lat występuje w Juventusie. Jak zapowiedział, w klubie chce grać dopóki będzie czuł pasję i chęci. Karierę reprezentacyjną zamierza jednak zakończyć po mundialu w Brazylii. Jak przyznał, chce oddać pole młodszym. Z drużyną narodową zdobywał mistrzostwo Świata na niemieckich boiskach w 2006 roku, a także wicemistrzostwo Europy podczas Euro 2012.

fot. Bltracy/cc.3.0

fot. Bltracy/cc.3.0


Dosłownie kilka dni temu wyszła autobiografia Pirlo „Myślę, więc gram”. Przyznał się m.in. do tego, że jest uzależniony od gry na Playstation. To najlepszy wynalazek w dziejach ludzkości zaraz po kole – komentuje Pirlo. Włoch wyznał, że zawsze godzinami przesiadywali przy grze z Alessandro Nestą jeszcze za czasów gry w Milanie. Podobno obydwaj piłkarze zawsze wybierali Barcelonę.

Był okres w karierze Pirlo, kiedy już dogadał się w sprawie kontraktu z londyńską Chelsea, do której miał odejść z Milanu. Transfer zablokował Berlusconi, właściciel włoskiego klubu. Włoch w swojej karierze strzelił wiele cudownej urody bramek.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry