Tarnów lepszy w Derby Południa, niespodzianka we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Szósta runda żużlowej ekstraligi stała głównie pod znakiem pojedynku derbowego na południu Polski pomiędzy Marmą Rzeszów a Unią Tarnów. W stolicy Podkarpacia nie brakowało emocji, a ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni z Małopolski. Sporo ciekawych wydarzeń było także na innych torach w Polsce.

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5


Derby rządzą się swoimi prawami i tym razem porzekadło to sprawdziło się doskonale. Teoretycznie przed meczem to rzeszowianie byli wskazywani jako faworyci do zwycięstwa. Obydwa zespoły przystąpiły do meczu w osłabieniu. Marma zmuszona była jechać bez lidera Nicki Pedersena, natomiast Tarnów bez Leona Madsena. Po wielu ciekawych wyścigach Unia wygrała mecz 49:41. Liderem gości okazał się być Artiom Laguta.

W innych spotkaniach Unia Leszno wysoko pokonała Polonię Bydgoszcz, Stal Gorzów wygrała 48:42 ze Startem Gniezno, a także Unibax Toruń na własnym torze pokonał częstochowskie „Lwy”. Do sporej niespodzianki doszło we Wrocławiu, gdzie od początku sezonu spisywana na straty Sparta Wrocław, zremisowała z Falubazem Zielona Góra 45:45.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry