Janowicz gra dalej, Radwańskie pokonane w Madrycie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, TENIS

W Madrycie toczy się turniej tenisowy ATP Masters 1000, z którym pożegnały się bardzo szybko obydwie siostry Radwańskie. Do kolejnej rundy przeszedł natomiast Jerzy Janowicz.

Polak w pierwszej rundzie pokonał wyżej rozstawionego Sama Querreya 6:4, 6:3. W pierwszym secie popełnił tylko cztery niewymuszone błędy przy dziewięciu przeciwnika. Druga partia była bardziej wyrównana. W kolejnej rundzie rywalem Janowicza będzie Tomas Berdych (rozstawiony z numerem 6.).

Z turniejem już w sobotę pożegnała się Urszula Radwańska, która została pokonana przez Sarę Errani. W poniedziałek natomiast odpadła także Agnieszka Radwańska, która sensacyjnie przegrała z Brytyjką Laurą Robson. Tenisistka z Wysp zajmuje w rankingu dopiero 38. miejsce, natomiast Radwańska rozstawiona była z numerem czwartym. Mimo to, Polka wysoko przegrała obydwa sety. Pierwszego 3:6, drugiego 1:6. Spotkanie tylko na początku było wyrównane. Fatalny był drugi set, w którym Agnieszka zdołała wygrać ledwie jednego gema.