W Poznaniu zamkną sektor gości

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Z wczorajszych informacji o planowanych zamknięciach sektorów na stadionach w kilku miastach Polski, potwierdzają się przede wszystkim te z Poznania. W stolicy dano natomiast szansę kibicom.

W Poznaniu podczas najbliższego meczu ligowego na stadion nie wejdą fani drużyny przyjezdnej. Będą to kibice Widzewa Łódź. Wojewoda Piotr Florek decyzję tłumaczy słabym zabezpieczeniem tego sektora, a także burdami, wywołanymi podczas meczu z Wisłą Kraków. Kibice ze stolicy Małopolski zdemolowali część stadionu, na której przebywali. Policja po meczu zatrzymała czterech kibiców. Trzech z Krakowa i jednego pijanego z Poznania, który wtargnął na murawę.

stock.xchng

stock.xchng


W Warszawie natomiast prezes Bogusław Leśnodorski złożył w imieniu kibiców deklarację, dzięki której fani będą mogli wejść na „Żyletę” podczas finałowego meczu o Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław. Jest jedno ultimatum – kibice nie mogą użyć podczas dopingu tzw. „sektorówki”, czyli wielkiej flagi wypełniającej sektor, lecz jedynie popularną „kartoniadę”. Potężna flaga rzekomo zakrywa potencjalnych sprawców niedozwolonych czynności, jak np. odpalanie rac i petard.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry