Frostbite3 nie dla Wii U. Dlaczego?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, GRY, ROZRYWKA, TECHNOLOGIE

Konsola od Nintendo ma przed sobą długą i ciężką drogę. Od samego początku nie ma łatwego życia, a obecne problemy dodatkowo utrudniają jej przetrwanie na wymagającym rynku. Nie dość, że produkt od japońskiego giganta nie sprzedaje się w zadowalający sposób i nic nie wskazuje na poprawę tej kiepskiej sytuacji, to dodatkowy cios dokładają deweloperzy narzekający na techniczne niedoskonałości Wii U. Ponadto producent nie udziela swojego wsparcia ani konsoli, ani twórcom gier na rzeczoną platformę.

wiiU

Ekipa z DICE postanowiła od razu poinformować co spowodowało taką, a nie inną decyzję. Twórcy silnika Frostbite wyjaśniają, że zdecydowali nie inwestować w Duże N, bo po prostu im się to nie opłaca. Po wcześniejszych testach Frostbite 2, które wypadły bardzo słabo, zdecydowano, że Wii U zostanie pominięte w planach deweloperskich DICE.

Słowa Johana Andersson’a, dyrektora technicznego DICE czuwającego nad pracami obejmującymi silnik graficzny Frostbite, utwierdziły posiadaczy konsoli, że mogą przestać liczyć na Battlefieda 4, Dragon Age 3: Inquisition oraz kolejnych odsłonach serii  Mass Effect. Komentarz Szweda na temat rezygnacji ze wspierania Big N znajduje się na jego Twitterze.

 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.gamespot.com/news/dice-explains-why-frostbite-skipped-wii-u-6408017

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry