Koncert Aerosmith w Dżakarcie odwołany

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Koncert legend klasycznego rocka przewidziany na 11 maja tego roku w Dżakarcie został odwołany. Organizatorzy w obawie o bezpieczeństwo członków zespołu i wielotysięcznego tłumu postanowili powziąć specjalne środki zaradcze. Powodem decyzji są ostrzeżenia płynące od lokalnych mediów, które mówią o zagrożeniu atakiem bombowym na ambasadę w stolicy Indonezji.

sxc

sxc

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, do dnia dzisiejszego sprzedano około 15 tysięcy biletów. Wszelkie koszty poniesione w związku z wejściówkami zostaną zwrócone nabywcom. Grupa złożyła oficjalne przeprosiny dla Indonezyjczyków, zapowiadając jednocześnie, że ma nadzieję któregoś dnia odwiedzić ich kraj ponownie i zagrać koncert. Najprawdopodobniej kiedy sytuacja załagodzi się na tyle, że nikomu nie będzie groziło niebezpieczeństwo. Światowa trasa koncertowa „The Global Warming” promuje wydaną w październiku zeszłego roku płytę „Music From Another Dimension!”.

Policja w Indonezji poinformowała, że w piątek zatrzymała dwie podejrzane o działalność terrorystyczną osoby oraz przechwyciła dwie bomby. Prawdopodobnie ładunki miały być użyte w akcie protestu przeciwko sytuacji wyznawców Allacha w Myanmar, czyli dawnej Birmie.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.rollingstone.com/music/news/aerosmith-cancel-indonesia-concert-over-bomb-threat-20130505 http://www.huffingtonpost.com/2013/05/05/aerosmith-indonesia-show-canceled-security_n_3218477.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry