Mocny debiut „Iron Mana3”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Letni sezon kina amerykańskiego można uznać za otwarty. Premiera „Iron Mana3” przyniosła duże zyski, zajmując tym samym czołowe miejsce w box office’ach. Co prawda film nie pobił zeszłorocznego rekordu „Avengers”, ale producenci i tak nie mogą narzekać. Przez pierwsze trzy dni od premiery zarobek produkcji uplasował się na poziomie 175,3 mln dolarów, a to zapewnia spokojną pozycję lidera. Przynajmniej do następnego lata. Zysk nowej produkcji Marvela zgarnął, bagatela, 84% udziałów kin w Stanach Zjednoczonych. Przypominamy, że wspomniani „Avengersi” zdobyli 207,4 mnl dolarów w pierwszych dniach od debiutu. Jedynym obrazem, który już teraz ma szansę konkurować z hitem jest „Wielki Gatsby”.

iron man poster

iron man poster

Disney w obecnej chwili zasiada na dwóch czołowych miejscach podium w amerykańskim box office. Pierwsze miejsce nadal należy do „Oz: wielki i potężny” zaraz za nim „Iron Man3”. Blockbuster wyróżniono dodatkowo nagrodą za najlepszy zwiastun.

Tonego Starka oglądają widzowie na 54 rynkach poza granicami USA. Już w miniony weekend produkcja zarobiła 175,9 mln dolarów, czyli około 600 tysięcy dolarów więcej niż w rodzimych stronach. W polskich kinach film zadebiutuje 9 maja.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry