Gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen w rękach nowego właściciela

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GRY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Disney wykupując prawa do imperium Georgea Lucasa  poruszył lawinę komentarzy. Czy cokolwiek mogło wywołać większą burzę? Oczywiście. Informacja o zamknięciu LucasArts, zajmującego się produkcją gier Star Wars spowodowała natychmiastowy odzew społeczności graczy i nie tylko. Jak w większości przypadków, szum po pewnym czasie nieco umilkł. Do czasu. Nie upłynęło wiele wody od Międzynarodowych Dni Gwiezdnych Wojen, a właściciel Myszki Miki oficjalnie powiadomił, że odsprzedał licencje innemu deweloperowi. Informacja obudziła zapewne nikły płomyk nadziei w sercach oddanych fanów, ale kiedy wyjaśniło się kto posiada prawa uśmiech zszedł z wielu twarzy. Otóż marka trafiła pod dach… Electronic Arts, dewelopera, który niedawno po raz drugi z rzędu zyskał niechlubne miano najgorszej firmy w Stanach Zjednoczonych.

starwarsoldrepublic

Porozumienie pomiędzy firmami nie działa na zasadzie pełnego monopolu. EA skupi się na produkcjach przeznaczonych na platformy PC oraz konsole, natomiast Disney zachowa wyłączność dla urządzeń mobilnych oraz wersji społecznościowych.

Na stronie głównej Electronic Arts ujawniono, które ze studiów zaangażują się w gwiezdnowojnowe produkcje –  będzie to DICE, Visceral Games oraz BioWare. Zdradzono, że w każdym przypadku wykorzystany zostanie silnik Frostbite.

„Co teraz paniczu Anakinie?”

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://pej.cz/Electronic-Arts-dostalo-wylacznosc-na-gry-z-uniwersum-Gwiezdnych-Wojen-a6386 http://www.cdaction.pl/news-32322/star-wars-elektronicy-z-licencja-na-growe-gwiezdne-wojny.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry