Warner Bros przeniesie Dungeon & Dragons do kin

AKTUALNOŚCI, FILM, GRY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

O Lochach i Smokach świat usłyszał po raz pierwszy w 1974 roku. Marka trafiła wtedy na rynek i do dzisiaj pozostaje na nim jako niekwestionowany prekursor „papierowych” gier RPG. Jeden z najpopularniejszych systemów fabularnej rozgrywki angażuje wyobraźnię oraz kreatywność graczy, którzy tworzą rozbudowane postaci umieszczając je w alternatywnych światach fantasy. Nad przebiegiem całości oraz przestrzeganiem ustalonych  zasad czuwa osoba zwana Mistrzem Gry. MG nie bierze czynnego udziału w rozgrywce.

fot.Wizards of the Coast, Inc.

fot.Wizards of the Coast, Inc.

Adpatacji systemu D&D podjęto się po raz pierwszy w 1983. Serial animowany opowiadał o grupie dzieci, które za sprawą kolejki w parku rozrywki trafiają do świata magii i miecza. Długo później, bo w 2000 roku, do kin weszła pełnometrażowa ekranizacja z Jeremym Irons’em. Nie zyskała jednak oczekiwanej popularności.

Napisanie scenariusza nadchodzącej produkcji należy do Davida Leslie Johanson’a. Według spekulacji skrypt istnieje od dawna, ale wytwórnia nie posiadała jeszcze praw do marki. Po wykupieniu licencji scenarzysta rozbuduje wcześniejszą pracę oraz wniesie odpowiednie poprawki. Dokładne szczegóły dotyczące filmu nie zostały dotąd ujawnione.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry