Pogoda rozdała karty w ekstralidze

AKTUALNOŚCI, MOTORY, MOTORYZACJA, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Dwa spotkania z czterech zaplanowanych w żużlowej ekstralidze nie doszły do skutku. Pogoda pokrzyżowała plany w Bydgoszczy, gdzie miały zostać rozegrane derby województwa kujawsko-pomorskiego, a także w Gnieźnie, gdzie beniaminek miał podjąć aktualnego mistrza Polski.

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5

fot.Stanisław J. Radziński/cc2.5


Udało się natomiast rozegrać mecz w Zielonej Górze. Falubaz wygrał z Unią Leszno 58:32. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Andreas Jonsson, który nie znalazł w niedzielę pogromcy, notując komplet 15 punktów. Niewiele gorzej pojechali Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel. Wśród gości tylko Piotr Pawlicki i Fredrik Lindgren zdołali nawiązać jakąkolwiek walkę ze znakomicie dysponowanymi gospodarzami. Junior leszczyńskiej Unii zdobył w sumie dziewięć punktów.

W Rzeszowie natomiast miejscowa Stal wygrała ze Spartą Wrocław 48:42. Był to pierwszy triumf Marmy na własnym obiekcie w tym sezonie. Wśród gości najlepiej prezentował się Tai Woffinden. W drużynie z Rzeszowa liderem okazał się być Grzegorz Walasek. Ekipa znad Wisłoka występowała kolejny raz bez swojego lidera Nicki Pedersena.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry