Carpenter zajmie się ekranizacją gry „Dead Space”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Firma Electronic Arts ma wiele zmartwień. Jedna z ich produkcji rekompensuje jednak część zgryzot. „Dead Space” święci tryumfy – zagramy w produkcję na wszystkich dostępnych platformach, poczytamy komiksy oraz obejrzymy filmy animowane. Deweloper nie poczynił dalszego kroku, właściwie ktoś postanowił go w tym wyręczyć. Mowa o reżyserze – Johnie Carpenterze, który wyraził zainteresowanie nakręceniem pełnometrażowego obrazu w uniwersum gry. EA, odpowiedzi zwrotnej nie odesłało, ale skorzystanie z zaangażowania legendy mogłoby się im przysłużyć.

fot. NASA

fot. NASA

Rozmawiając z Game Informer, Carpenter nie wyraża zainteresowanie marką, porównując ją przy okazji do „Obcego”. Jako wielki fan „Dead Space” zamierza zająć się wprowadzeniem pierwszej części na wielkie ekrany. Na drodze stoi mu w tej chwili producent, ale reżyser jest dobrej myśli.

Carpenter nie jest nowicjuszem w dziedzinie gier. Jako zwolennik narracji w grach wideo, określa ją mianem sztuki. Zamiłowanie do aktorskich występów w tychże wyraził kreując oraz wspomagając powstanie tego elementu w F.E.A.R3.

Reżyser nie omieszkał wspomnieć o Aliens: Colonial Marines. Nabył tytuł i z żalem przyznaje, że dał się oszukać.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2013/05/09/john-carpenter-wants-to-make-a-dead-space-film http://www.videogamer.com/xbox360/dead_space_3/news/john_carpenter_would_love_to_make_a_dead_space_film.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry