Płatne kanały na YouTube – jak to wygląda

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Część osób słysząc o płatnych kanałach na popularnym serwisie pewnie zaśmieje się w głos, albo co najwyżej popuka w głowę, traktując informację jako kiepski żart. Opłaty za dostęp do niektórych subskrypcji są jak najbardziej prawdziwe. Władze serwisu uruchomiły tym samym tworzony od 2007 roku program partnerski dla swoich nielicznych partnerów. Abonament umożliwiający dostęp do wybranych treści wynosi niecałego dolara miesięcznie.
filmynayoutube
W pierwszych założeniach użytkownicy musieli zapłacić prawie dwa dolary miesięcznie za oglądanie materiałów udostępnianych przez członków programu. W najbliższym czasie lista oferowanych przez YouTube kanałów ma zostać rozszerzona. Wykupienie abonamentu nie wiąże korzystających z kanałów. Każdemu abonentowi przysługuje dwutygodniowy okres próbny po którym może zrezygnować z umowy. W celu przyciągnięcia większej liczby klientów, niektóre z kanałów oferują roczny dostęp do treści z odpowiednią zniżką dla wykupujących. Na liście dostępnych kanałów nie znajdują się żadne prowadzone w języku polskim.

Płatne kanały mają ułatwić właścicielom, zarabianie za pośrednictwem tworzonych przez siebie treści. Do tej pory dochód pochodził z reklam.

 

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry