Frank Lampard najlepszym strzelcem Chelsea

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Chelsea Londyn wygrała wyjazdowy mecz z Aston Villa 2:1. Obydwie bramki dla londyńczyków strzelił Frank Lampard, dla którego było to odpowiednio 202. i 203. trafienie dla Chelsea w karierze. Dzięki temu pobił rekord sprzed lat należący do Bobby’ego Tamblinga (202 bramki).

Anglik na stałe zatem zapisał się w historii londyńskiego klubu. O ile nowy kontrakt dla Lamparda jeszcze do niedawna stał pod wielkim znakiem zapytania, o tyle teraz chyba nikt w klubie nie ma wątpliwości co do tego, że Frank powinien zostać na Stamford Bridge.

sxc

sxc

Pojedynek z Aston Villa był bardzo ciekawy. Obie ekipy mecz kończyły w dziesiątkę. W pierwszej połowie drużynę Chelsea osłabił Ramires, natomiast w drugiej części gry czerwoną kartkę obejrzał Benteke. Zespół z Birmingham wyszedł na prowadzenie w 15. minucie. Dwie bramki Lamparda padły po przerwie, w tym pierwsza niezwykłej urody.

Zwycięstwo Chelsea dało gwarancję tej drużynie zajęcia miejsca w pierwszej czwórce Premier League.