Kolejne dwa utwory Queen of the Stone Age

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Odwiedzając jedną ze stacji radiowych w Belgii zespół zaprezentował dwa następne utwory swojej nadchodzącej płyty „…Like Clockwork”. Kawałki „I Sat by the Ocean” oraz „If Had a Tail” puszczono w eter na żywo. Najnowszy krążek zawiera 10 utworów, z których ujawniono już cztery. Dwa poprzednie, to „My God Is the Sun” i „I Appear Missing”. Premierę przewidziano na 4 czerwca 2013. Miesiąc później QotSA zagrają w Polsce podczas tegorocznego Open’er fetiwal na lotnisku w Gdyni. Wymienione piosenki znajdują się w Sieci, gdzie można odsłuchać je za darmo.

cd,muzyka,album

cd,muzyka,album

Grupa powstała w 1997 roku w Palm Desert w stanie Kalifornia. Swoją twórczość opierała na muzyce lat 70 i 80 minionego wieku, dorobku Black Sabbath oraz muzyki alternatywnej. Formację powołał do życia gitarzysta i wokalista nieistniejącego już Kyuss. Do nowego projektu przeszedł razem z nim basista Nick Olivieri. Jego wsparcie dla kolegi z dawnego zespołu dobiegło końca w 2004, kiedy opuścił QotSA.

Wraz z członkami QotSA na albumie wystąpi wielu znanych gości. Będą to miedzy innymi Dave Grohl, założyciel Foo Fighters, pierwszy perkusista grupy Nirvana, Trent Reznor forontman Nine Inch Nails, sir Elton John oraz Alex Turner z Arctic Monkeys.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.rollingstone.com/music/news/listen-queens-of-the-stone-age-debut-two-new-tracks-20130509 http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Queens-of-the-Stone-Age-reveal-two-new-tracks&nItemID=65867

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry