Konsola z Androidem od Nvidii

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Nvidia wspomniała o swoim handheldzie po raz pierwszy na styczniowych targach CES 2013, wtedy poznaliśmy go pod nazwą Project Shield.

Enigmatycznie brzmiący gadżet łączy w sobie zalety Nintendo 3DS z kontrolerem Xboxa. Posiada 5-calowy ekran dotykowy HD 720p, konsolę wspiera Tegra 4 i 2GB RAM, dodatkowe 16 GB na dysku zapewni odpowiednią przestrzeń na wiele godzin zabawy. Tak potężna pojemność nie pozostaje bez związku z Wi-Fi 802.11n MIMO. Pod skomplikowaną nazwą ukryto technologię wielostrumieniowej łączności bezprzewodowej przyprawiającą szybkością o zawrót głowy. Nvidia Shield otwiera nowe możliwości, a mianowicie łączenie konsoli z PC. To zaś oznacza, że na zasadzie streamingu zagramy na konsolce w Skyrima. Gracza ograniczy jedynie zasięg Wi-Fi. Pierwsze testy wypadły nadzwyczaj dobrze. Zwrócono uwagę na szybkość oraz design urządzenia. Nawet gabaryty nie sprawiają problemów – nikną na rzecz wygody użytkownaia.

android-virus

Od 20 maja ruszają preordery na novum od Nvidii w cenie, bagatela 349 dolarów. Potem konsola zasili sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych. Plany szturmu na Europę wyglądają mgliście. Shield trafi na Stary Kontynent w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy

  • Jeżeli nie będzie wydawanych gier specjalnych dla tej konsoli, nie widzę jej przyszłości..


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry