Urządzenia mobilne dostaną silnik Frostbite?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, TECHNOLOGIE

Electronic Arts, o którym ostatnio nadal jest głośno, wprowadza coraz ciekawsze rozwiązania. Z najświeższych danych wynika, że należące do EA studio DICE rozpoczyna prace nad silnikiem Frostbite Go przeznaczonym na przenośne urządzenia. Wobec złego położenia dawałoby to pewne szanse na podniesienie się z dna dla WiiU. Nintendo nie zacznie niestety czerpać korzyści z mobilnego silnika, ponieważ będzie on kompatybilny jedynie z urządzeniami obsługującymi systemy operacyjne iOS oraz Android.

500px-Electronic_Arts_logo.svg

Owe „wszystkie platformy  mobilne”, o których mowa w oficjalnym komu komunikacie od EA sprowadzają się zatem do tabletów oraz smartfonów. Zatem posiadacze sprzętów z dotykowym ekranem mają powody do radości. Szata graficzna nadchodzących produkcji nie ucieszy oka tak bardzo jak nowy Battlefield, pocieszający jest fakt, że dla producentów liczą się nie tylko komputery, PlayStation oraz Xbox. Silnik od DICE dołącza do Unreal Engine.

Obecny właściciel licencji marki Gwiezdne Wojny odnoszącej się do tworzenia gier z tego Uniwersum ma w planach stworzenie nowych produkcji opartych na nowym silniku. Zespół z EA zdecydował nie podawać bliższych informacji na temat swoich projektów.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry